T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Bursa Erkek Lisesi

Haberler

Ock

Ara

Geçtiğimiz eylül ayında gerçekleştirilen sertifika töreni ile 2 yıllık ilk etabı başarıyla tamamlanan "Önce İnsan - Gönülden yapılan işleri nesillerdir destekliyoruz" projesi, Lacoste Vakfı'ndan aldığı uluslararası destekle daha da hız kazandı. Yeni dönemde Bursa Erkek Lisesi ve Bursa Anadolu Lisesi'nin katılımıyla daha da büyüyen örnek proje, imzalanan protokolle birlikte etki alanını genişleterek yoluna devam ediyor.

Ara

Ayrıntılı bilgi için https://www.osym.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ara

OKULUMUZ BURSA ERKEK LİSESİ İLE BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DEKANLIĞI SOSYAL VE BİLİMSEL İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI. 

Ara

Okulumuzda, Rehber Öğretmen Psikolojik Danışman Yasemin ORTABÜK tarafından, 26 Kasım ve 1 Aralık 2021 tarihlerinde 11 ve 12. sınıf öğrencilerimize yönelik olarak "Zaman Yönetimi" konulu seminer çalışması gerçekleştirilmiştir.

Kas

Bursa Erkek Lisesi olarak benzerine az rastlanır bir projeye imza attık. Okulumuzun 11/E sınıfı öğrencilerinden Zehra Çetkin, Umut İdil Çetin, Gülnur Alır, Büşra Mert, İrem Güleçyüz, Nehir Coşkun ve 11/C sınıfından Yunus Emre Aslan, Ahmet Deniz Çelik adlı öğrencileri ingilizce podcast yayını yaparak büyük bir beğeni topladılar. Bursa Erkek Lisesi olarak öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Yayınlarımızı dinlemek için Spotify' dan "acupofidea" hesabını takip edebilirsiniz.

Spotify linki: https://open.spotify.com/show/3k8qOGp8H6wnaYYiKroMmy?si=0QVzqSyxQ0SSWJUs-p4cXw&utm_source=whatsapp

Instagram linki: https://instagram.com/acup.ofidea?utm_medium=copy_link

Kas

Okulumuzda geçen sene yürüttüğümüz projelerimizden 5'i Ulusal kalite etiketi 3'ü Avrupa kalite etiketi ile ödüllendirilmişti.Okulumuzda düzenlenen ödül töreninde öğrencilerimize öğrenci kalite belgeleri verildi.

Projede performans gösteren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.Proje yürütücüsü öğretmenlerimize de teşekkür ediyoruz.

.

 

Kas

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Serkan GÜR okulumuzu ziyaret ederek okulumuzla ve eğitim - öğretim faaliyetlerimizle ilgili bilgiler almışlardır. Kendilerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Kas

Proje tanıtım videosu:https://www.youtube.com/watch?v=guzwvi5ITMs

Proje sosyal medya hesapları:

https://anadoluyanefesol.blogspot.com/https://www.facebook.com/groups/942800906576982

 

Almanca öğretmenimiz Yesemin GÖÇ'ün katılımcısı olduğu "Anadolu'ya Nefes Ol" isimli eTwinning projemiz Türkiye, Azerbaycan, Hırvatistan ve Ukrayna ülkelerinin katılımıyla 25.10.2021 tarihinde başlamıştır.

 

Projenin amacı; Öğrencilerimize doğayı koruma bilinci kazandırarak çevre kirliliğini önlemek ve onları yaşamları boyunca çevreye duyarlı bireyler olarak yetiştirmektir.

Kas

2020/2021 Eğitim&Öğretim yılında İngilizce branşında kurucusu olduğumuz Seda DUT Koordinatörlüğünde 'COME ON! TELL ME ve LIFE IN MY DREAMS' ve Almanca branşında Yasemin GÖÇ koordinatörlüğü de yürütmüş olduğumuz 'Ich frage dich, du fragst mich!' adlı projelerimiz Avrupa kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir.

Kas

Okulumuz İngilizce Öğretmeni Burçin YÜCESAN, DEBUNK GENDER STEREOTYPES adlı ETwinning Projesine FRANSA, İSPANYA, YUNANİSTAN VE TÜRKİYE 'den ortaklarla 16.09.2021 tarihinde başlamıştır. Bu projede toplumsal cinsiyet klişelerini çürütmek amaçlanmaktadır. Farklı ülkelerdeki öğrencilerle birlikte çalışarak öğrencilerimiz, her ülkedeki belirli cinsiyet kalıp yargılarını öğrenecekler. Proje süresince, her insanın kendi kimliğine, kişiliğine ve cinsiyet klişelerine göre önyargılı veya yargılanmadan yaşama hakkına sahip olduğu düşüncesi ön plana çıkartılarak bu konuda öğrencilerin farkındalıkları arttırılmaya çalışılacak. İşbirlikçi etkinlikler sayesinde öğrenciler hem dijital araçlar kullanarak işbirliği yapmayı öğrenecekler hem de toplumsal cinsiyet klişelerinin nereden geldiğini, eylemlerini ve düşüncelerini nasıl etkilediklerini ve bunları nasıl çürüteceklerini daha iyi anlayacaklar.

Ara

Ekm

2021 CodeWeek EU kapsamında yapılan çalışmalara okulumuz da  çeşitli etkinliklerle katılım sağlamıştır.

Öğrencilere, 21. yüzyıl becerilerinin kazandırılmasının amaçlandığı bu organizasyona okulumuz İngilizce öğretmenleri Burçin Yücesan , Mehtap Hoşgör ve Almanca öğretmeni Yasemin Göç 'Yapay Zeka nedir, nerelerde kullanılır?, Kodlayarak Öğreniyoruz ve Kendi müziğini bestele! ' adlı etkinlikleriyle katılmıştır.

Bu tarz çalışmalar içerisinde yer almayı, Bursa Erkek Lisesi olarak, Öğrencilerimize dijital becerilerin kazandırılmasının ve başarılı bir dijital dönüşümün gerçekleşebilmesinin ön koşulu olarak görüyoruz.

Öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak, onları çağın bir adım önüne taşımak okulumuzun temel hedeflerindendir. Bu tarz etkinliklere katılım sağlanmaya devam edecektir.

Ekm

Hayvanları koruma günü dışında da hayvanlara karşı hassasiyetle yaklaşan öğrencilerimiz; annelerini trafik kazasında kaybeden yavru kedilere sahip çıkıp okulda boş zamanlarında yavru kedileri elleriyle besleyip büyütüyor ve hayvan sevgisini diğer arkadaşlarına da aşılıyorlar.

Eyl